DIGITÁLNÍ TISK

Tato technologie umožňuje realizaci grafiky s fotomotivy, barevnými přechody, 3D efekty a ostatními záležitostmi, které je velice obtížné vyrobit za pomoci řezacího plotru. Digitální tisk je možné aplikovat na celou řadu médií jako jsou: vinylová fólie, baner, fotopapír, bilboardový papír, mesh (síťovina), imitace malířského plátna, nažehlovací fólie, vlajkovina a další speciální materiály. Námi využívané zařízení Roland VersaCamm VP - 540 umožňuje tiskovou šířku 1340 mm, max. rozlišení 1440 Dpi a max. rychlost 15,5 m2/hod. Integrovaná funkce ořezu poskytuje výrobu tvarově složitých samolepek na jedno založení fólie, čímž je zaručena vysoká přesnost kombinace tisk + řez.

U dlouhodobých aplikací rozhodně doporučujeme opařit povrch potištěného média laminací, která podstatně prodlouží životnost grafiky z hlediska mechanického oděru a působení UV záření. Průměrná stálost pigmentu solventních nebo eco solventních inkoustů se pohybuje kolem 2 let a s UV laminem lze dosáhnout stálobarevnosti až na dobu 5 let. Tisková šířka není podstatná pro výsledný produkt, neboť banerové záležitosti lze tepelně spojovat až do libovolného formátu a u aplikací ze samolepící fólie nebo z papíru vzniká při instalaci téměř nepostřehnutelné napojení.

Velmi slušných výsledků je rovněž dosahováno u tisků na materiály určené k prosvětlení, kde dochází k dvojnásobnému nanesení inkoustu na povrch média, což výrazně ovlivní sytost barev při průchodu světelného paprsku. Časté využití nachází digitální tisková technologie také při kusových zakázkách výroby plakátů většího formátu, neboť klasický ofsetový tisk bývá vzhledem k nákladu finančně nezajímavý. Solventní inkousty si vydobyly téměř neomezené postavení na trhu s exteriérovým velkoplošným tiskem mezi digitálními technologiemi.

BAXI - Mercedes
BAXI - Mercedes
Polep vozu - MANUFACTA
Polep vozu - MANUFACTA
Zmrzlina DUBANY
Zmrzlina DUBANY
Polep vozu - Škoda Octavia
Polep vozu - Škoda Octavia
DORADO - výloha
DORADO - výloha
Krčma - poutač
Krčma - poutač
Servis Fořt - baner
Servis Fořt - baner
Autolaky ZAJÍC - billboard
Autolaky ZAJÍC - billboard
Servis Fořt - baner
Servis Fořt - baner
Selský dvůr - totem
Selský dvůr - totem